Hedi Slimane'ın Yeni Adresi: Céline

Hedi Slimane

Ünlüler Hit: 321 / Yorum: 0 / 22 Ocak 2018 13:03
Hedi Slimane'ın Yeni Adresi: Céline
-A +A

Hedi SlimaneYves Saint Laurent bünyesindeki kreatif direktörlük görevini bırakalı neredeyse 2 yıl olacak. Bu süre zarfı içerisinde yüksek moda dünyasından uzak kalmayı yeğleyen kreatif direktörün, kariyerine nasıl şekil vereceğini uzun süredir merak ediyorduk. Bir ara, büyük bir keyif ve tutkuyla yaptığı fotoğraf sanatına devam etmek istediğini açıklayan Slimane’ın, tasarım dünyasına tamamıyla veda ettiğini düşünmeye başlamışken bugün Céline cephesinden gelen son dakika haberi büyük bir heyecanla karşılandı. 

1 Şubat 2018 itibari ile Céline’in sanat, görsel ve kreatif direktörlüğünü üstleneceği, LVHM tarafından duyurulan Slimane, marka için hazırlayacağı ilk koleksiyonunu Eylül’de tanıtacak.

LVHM'in CEO'su Bernard Arnault’un liderliğinde, Céline’e dahil olmaktan büyük bir mutluluk duyduğunu belirten Slimane, heyecanını şu sözlerle dile getiriyor: "Modanın dinamik dünyasına geri dönmek harika!"

Slimane'ın Céline'deki yeni göreviyle birlikte, radikal değişikliklere de imza atması bekleniyor. Markanın tasarım yelpazesine erkek giyim koleksiyonunu katacak olması, bu reformlardan sadece biri.

10 yıldır Céline'in kreatif direktörlüğünü sürdüren ve geçtiğimiz Aralık ayında görevinden istifa eden Phoebe Phillo nun ise yakın gelecekte başka bir modaevine transfer olmayacağı düşünülüyor.

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları